درباره ی شیائومی

۴ سال پیش حتی نمی‌دانستیم که شیائومی، موبایل تولید می‌کند. حالا این استارتاپ چینی به یک غول مهار نشدنی تبدیل شده است. غولی که بیش از ۴۵ میلیارد دلار ارزش دارد و با سرعتی باور نکردنی خود را جزو سه تولیدکننده‌ی بزرگ گوشی‌های هوشمند در دنیا تبدیل کرد.

چطور Xiaomi تلفظ می‌شود؟

Xiaomi یک کلمه‌ی چینی است و به سختی می‌توان آن را درست تلفظ کرد. هوگو بارا می‌گوید نزدیک‌ترین تلفن به اسم این شرکت چیزی شبیه به “Show Me” است که البته شو در آن بیشتر شبیه به SHIAO تلفظ می‌شود. شبیه‌ترین چیزی که در زبان ما نزدیک به تلفظ صحیح این کلمه است «شیائومی» است. اما وقتی یک چینی این کلمه را تلفظ کند بعید است متوجه شوید که منظورش همان شیائومی است که ما به زبان می‌آوریم.

شیائومی به چه معنا است؟

شیائومی به معنی Little Rice یا «برنج کوچک» است. شاید دلیل آن‌ها برای انتخاب این نام نشان دادن ارائه محصولات مقرون به صرفه باشد و شاید هم دلیل دیگری داشته باشد.

چطور شیائومی به این شکل رشد کرد؟

این کمپانی گوشی هوشمند برای بازارهای چین، تایوان، سنگاپور و برخی از کشورهای آسیای جنوب شرقی ارائه می‌کند. بخش بزرگی از فروش شیائومی بصورت آنلاین انجام می‌شود تا محصولات با حداقل هزینه‌های سربار در اختیار مشتری قرار گیرند. کلیه‌ی قطعات مورد استفاده در محصولات این شرکت نیز توسط تامین‌کنندگان دیگر تهیه می‌شوند تا خود شیائومی درگیر تولید آن‌ها نشود. به این ترتیب شیائومی درگیر مشکلاتی که گریبان‌گیر کمپانی‌های بزرگ است، نمی‌شود؛ مشکلاتی نظیر درگیری پتنت‌ها، رقابت بر سر تولید سخت‌افزار قوی‌تر و …

این کمپانی به خوبی توانسته است تا برندسازی لازم را مخصوصا در کشور چین انجام دهد. کنفرانس‌های معرفی این شرکت، مملو از مخاطب است و همچون کنسرت‌های بزرگ موسیقی سر و صدا بر پا می‌کنند. شیائومی ارتباط بسیار خوبی با رسانه‌ها دارد و  فعالیت‌های قابل ملاحظه‌ای را در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌دهد.

شیائومی در زمینه‌ی کسب رضایتِ مشتری نیز عالی عمل می‌کند و مشتریان را در شرایط مختلف تنها نمی‌گذارد. مثلا وقتی اعلام شد که شیائومی اطلاعات مربوط به آدرس کاربران خود را جمع می‌کند در پاسخ به جای اینکه دوپهلو صحبت کند، بصورت مستقیم از مخاطب خود معذرت خواهی کرد و دسترسی‌های اولیه را تغییر داد.

شیائومی برخلاف دیگر تولیدکنندگان چینی، توجه خاصی به بخش نرم‌افزار دارد و مدام در حال بروز رسانی نرم‌افزار محصولات خود است. در واقع شیائومی پس از فروش محصول نیز مخاطب خود را تنها نمی‌گذارد درست مانند شرکت‌های مطرح تولید کننده موبایل. به این ترتیب این کمپانی امکانات مشابه تولیدکنندگان بزرگ گوشی‌هوشمند را در اختیار مشتری قرار می‌دهد با این تفاوت که قیمت محصول نهایی آن به مراتب پایین‌تر از دیگران است. شاید این مهم‌ترین دلیل محبوبیت شیائومی و موفقیت آن باشد.

View this post on Instagram

. لی جون بسیار مدیون است درسال2010شرکت شیائومی را تاسیس کرد.شعار این شرکت کیفیتی درحد اپل اما با قیمتی ارزان است!در این پست به نکات اصلی ای که گوشی های شیائومی را به یک اولویت درجه یک و درعین حال اقتصادی پرداخته ایم. با شیائومی گران ترین ها را ارزان بخرید! سوالی که ممکن است برای خیلی از شما پیش آمده باشد این است که چرا محصولات شیائومی تا این حد ارزان اند؟! چطور شیائومی میتواند گوشی های هوشمند خود راباکیفیت فوق العاده وقیمتی پایین تراز بقیه شرکت ها بفروشد؟علت این است که شیائومی محصولات خودرااز طریق فروش آنلاین وبطور مستقیم به مشتریان خود میفروشد ودرنتیجه هزینه توزیع کننده ودیگر هزینه های اضافی حذف میشود.همچنین شیائومی هزینه ای راصرف تبلیغات نمی کند ومتکی به شبکه های اجتماعی وابراز رضایت مشتریانش است که موجب ترغیب دیگران به خرید محصولات شیائومی میشود. اینها به شیائومی کمک می کندتا بتواند پول زیادی را ذخیره کند وگوشی های خودرا باقیمتی پایین وباورنکردنی بفروشد! باوجود پایین بودن قیمت گوشی های این شرکت، شاهد کیفیت فوق العاده ی آنها هستیم!همانطور که پیشتر در پست های قبلی مادیدید،شیائومی را باپرچمدران قدرتمندی چون سامسونگ وهوآوی مقایسه کردیم وشاهد برتری شیائومی بودیم! کمی هم راجبMIUIحرف بزنیم و ببینیم چراتااین حد خاص است!رابط کاربریMIUIدارای مزایای زیادیست که باعث شده طرفداران زیادی به دست آورد.قابل تنظیم بودن، اولین ویژگیست.MIUI یک رام قابل تنظیم است وبه شما این امکان را میدهد که بتوانید از بین صدها تم یکی را انتخاب کنید وظاهررابط کاربری خود را تغییر دهید ویاهر بخشی ازنرم افزار مثل قفل صفحه،نوتیفیکیشن ها وهر چیز دیگری را طبق سلیقه خودتنظیم کنید! سرعت بالای اجرای برنامه ها درگوشی های شیائومی قطعا ویژگی ایست که به چشم تمامی کاربران این گوشی آمده است.همچنین بهلطف این رابط کاربری،شما میتوانید براحتی وبسرعت بین اپلیکیشن ها جابجا شوید. آپدیت منظم سومین ویژگیست.MIUI دارای گروه بزرگی از توسعه دهندگان درسراسر جهان هست.بنابراین این نرم افزار بطور منظم باویژگی های جدید وبهبود مشکلات قبلی،بروزرسانی میشود.این به روز رسانی شامل حال گوشی های قدیمی شیائومی هم میشود. درآخر به فرومMIUI اشاره میکنیم.فرومMIUI گروه بزرگی از توسعه دهندگان،تیم اداریMIUI وطرفداران باتجربه شیائومی هستندو هنگامیکه شما بامشکلی روی دستگاه خود مواجه میشوید،فرومMIUIآمادست تابه داد شمابرسد! http://XiaomiProduct.ir/ #xiaomi #xiaomiproduct #xiaomi_product #شیائومی #محصولات_شیائومی #شیائومی_پروداکت #سامسونگ #هوآوی

A post shared by Xiaomi Product (@xiaomiproduct) on

بستن
مقایسه