شیائومی و بایدو در حال کار بر روی اینترنت اشیا و هوش مصنوعی هستند

شیائومی و بایدو در حال کار بر روی اینترنت اشیا و هوش مصنوعی هستند

بایدو رقیب گوگل در چین و شیائومی که خود را برای رقابت با اپل تجهیز می کند، برنامه مشترکی برای کار بر روی اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی ارائه دادند.

این همکاری امروز در اولین کنفرانس توسعه دهندگان شیائومی در پکن اعلام شد. بایدو با سرمایه گذاری ۸۶ میلیارد دلاری و با استفاده از یادگیری عمیق(Deep learning) مشکلی در بازار فناوری جهانی ندارد و شیائومی به بازیگر اصلی بازار چین تبدیل گشته و در خارج از چین در کشورهایی مثل هند با ارائه  گوشی ها و گجت های هوشمند ارازان قیمت محبوبیت بسیاری را بدست آورده است.

این  دو شرکت برای اولین بار همکاری با یکدیگر را به صورت علنی اعلام کرده اند ولی برخی از پایگاه های تکنولوژی دنیا قبلا از استفاده سیستم عامل محاوره ای بایدو (DuerOS) در سخت افزارهای شیائومی خبر داده بودند. ولی این  همکاری الان بصورت رسمی اعلام شد.

جزئییات دقیق این همکاری اعلام نشده است ولی دو شرکت چینی گفته اند که به زودی همکاری های خود در زمینه تشخیص گفتار، یادگیری عمیق و بینایی کامپیوتر را با جزئیات بیشتری به اطلاع مخاطبان می رسانند. علاوه بر این  بایدو تکنولوژی خود را در زمینه رباتیک، AR، VR و اتومبیل های بدون راننده نیز گسترش داده است که در آیند ممکن است زمینه همکاری بیشتر با شیائومی را در این زمینه ها فراهم آورد.

بایدو دوست دارد تا با این همکاری که با یکی از بزرگترین شرکتهای تولید سخت افزار یعنی شیائومی است بتواند سیستم عامل و سایر تکنولوژی های خود را به دست مصرف کننده  برساند. این شرکت همانند شیائومی  هزینه ای برای سیستم عامل خود از مصرف کننده دریافت نمی کند. و تلاش می کند تا سیستم عامل خود را بین ۱۳۰ کمپانی تولید کننده موبایل هوشمند، تلویزیون هوشمند، ساعت هوشمند و سایر لوازم خانگی عرض کند.

نظر شما درباره این همکاری دو غول چینی چیست؟

درباره نویسنده