باتری و حافظه گوشی هوشمند خود را حفظ کنید

باتری و حافظه گوشی هوشمند خود را حفظ کنید

حفظ باتری و مصرف حافظه موضوع مهمی است که باید مورد بحث قرار گیرد. بسیاری از اوقات باتری گوشی ما تخلیه شده و حافظه آن فقط به دلیل برنامه های مختلف و عملکرد دستگاه به هدر رفته است. آیا می دانید ما می توانیم از این اتفاق جلوگیری کنیم؟

بنابراین برخی از نکات را برای حفظ باتری و حافظه گوشی های هوشمند به اشتراک می گذاریم. بیایید شروع کنیم:

 

۱- با حذف نرم افزارهایی که ماهها از آنها استفاده نکردید، شروع کنید

گاهی اوقات برای برخی برنامه ها درباره موسیقی، بازی، اخبار و پیام ها دستگاه اعلان می کند: “کمبود فضای ذخیره سازی”. فکر می کنید چرا این اتفاق می افتد؟ به این دلیل که برنامه هایی که به ندرت ار آنها استفاده می کنیم یا بعضی از آنها را لازم نداریم فضای گوشی را اشغال کرده اند. بنابراین حذف این برنامه ها در دستگاه فضای خالی ایجاد می کند.

 

۲ – راه اندازی خودکار را برای همه برنامه های غیر ضروری غیرفعال کنید

بسیاری از برنامه ها در پس زمینه اجرا می شوند، حتی زمانی که از آنها استفاده نمی کنید. این امر برای برنامه هایی مانند ایمیل و رسانه های اجتماعی، جایی که ممکن است بخواهید همان لحظه که پیام یا نظر جدیدی دریافت می کنید را ببینید، منطقی است، اما آیا واقعا نیاز دارید که بازی ها، یادداشت ها و پخش کننده های موسیقی به صورت دائمی از منابع باتری استفاده کنند؟

در عمل هر برنامه در پس زمینه به صورت ایده آل رفتار نخواهد کرد و ممکن است منابع موجود در سیستم شما را هدر دهد. اما در MIUI یک راه پیش نصب شده برای مقابله با این برنامه های سرکش داریم.

شما می توانید آن را از مسیر Security -> Permissions -> Autostart خاموش کنید.

 

۳- همیشه اقدام به “بستن همه برنامه ها” نکنید

این تفکر وجود دارد که عملکرد “بستن همه برنامه ها” یک نکته سریع صرفه جویی در داده و باتری است، اما خیر شما اشتباه می کنید. در واقع عمر باتری شما را بدتر می کند. هنگامی که یک برنامه را در پس زمینه باز گذارید، سپس کمی بعد به آن دسترسی پیدا کنید، گوشی شما به اندازه کافی هوشمند است که شما بتوانید از جایی که بودید، با کمترین صدمه به عمر باتری، ادامه دهید. با این حال، اگر به باز کردن و بستن برنامه ها ادامه دهید، در نهایت از تلفن خود بسیار بیشتر از حد لازم کار می کشید. بنابراین، دفعه بعد که خواستید از این عملکرد استفاده کنید، ابتدا فکر کنید.

 

۴- برای اکثر برنامه ها اعلان را غیرفعال کنید

بسیاری از برنامه ها به طور خودکار “هشدار” ارسال می کنند، زیرا برنامه در طول روز به شما در مورد هر چیزی اطلاع می دهد. شما باید برای برنامه هایی که واقعا نیازی به اطلاع آنها ندارید ارسال اعلان را غیرفعال کنید، زیرا باتری شما را مصرف می کنند.

 

۵- عملکردهای مختلف را، زمانی که واقعا نیازی به آنها ندارید، غیرفعال کنید

شما نیازی به روشن نگه داشتن روشنایی خودکار، محل سکونت، لرزش، بلوتوث در زمان های حساس ندارید. بنابراین خاموش کردن این توابع عم عمر باتری شما را افزایش می دهد.

 

 

مهمتر اینکه منتظر نمانید که باتری به طور کامل تخلیه شود تا تلفنتان را شارژ کنید. هنگامی که شارژ ۱۰٪ می شود، دستگاه خود را شارژ کنید و در هنگام شارژ از آن استفاده نکنید.

منبع: c.mi.com

درباره نویسنده